fbpx Jubileusz ACK Alternator | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jubileusz ACK Alternator

Jak obchodzić urodziny, to hucznie i z mnóstwem gości. Odbywająca się 14 października 2016 r. gala Jubileuszu 35-lecia Akademickiego Centrum Kultury Alternator potwierdziła tę zasadę. Zgromadzona w Sali Teatralnej Wydziału Neofilologii publiczność miała okazję zapoznać się z działalnością ACK w formie krótkich filmów przedstawiających różnorodną działalność 15 grup twórczych. W drugiej części wieczoru na scenie pojawił się zespół Pustki, który zagrał koncertowe wersje swoich największych przebojów.

W trakcie części oficjalnej zaprezentowane zostały działające w ramach ACK grupy artystyczne. Prowadzący galę Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Arnold Kłonczyński oraz kierownik ACK Michał Biełuszko nagrodzili pamiątkowymi statuetkami osoby zasłużone dla działalności centrum. W podróż w przeszłość wybraliśmy się za sprawą wyróżnienia dla byłych szefów i współpracowników - Eugeniusza Terleckiego, Andrzeja Kowalika, Marcina Wilczewskiego, Kazimierza Jędrzejaka, Marty Szadowiak i Tomasza Mailiszewskiego oraz wspierającego ACK przez ostatnie lata, byłego Prorektora ds Studenckich prof. dr hab. Józefa Arno Włodarskiego.

Ponadto podziękowania zostały złożone na ręce szefów grup: Tomasza Pupacza z DKFu Miłość Blondynki, Barbary Madany z ZPiT Jantar, (którzy dostali również specjalne nagrody Rektora UG). Wyróżnienie otrzymała także silna ekipa związana z Akademickim Chórem UG: Magdalena Niestoruk, Marcin Tomczak i Maciej Jarczyński oraz pozostali współpracownicy Jantara: Milena Jurczyk, Jacek Piątek, Anna Barszcz, Anna Fel, Natalia Okuniewicz i Dominika Sadowska.

Wśród nagrodzonych wymienić można również: Tomasza Dziemianczuka i Krzysztofa Warzałę, Martę Fass oraz Krzesimira Jagiełło (Kulturalny Kolektyw UG), Patrycję Pośpiech (Maybe Theatre Company), Grażynę Świętochowską (Panoptikum-periodyk filmowy), Jana Orszulaka (Teatr Standby), Małgorzatę Różalską (Teatr Improwizacji), Janusza Gawrysiaka (Teatr Tacka), Luizę Romanowską (Los Mariscos - Zespół Tańca Flamenco), Joannę Cuciti (Zespoł Tańca Brzucha AGADIR), Katarzynę Kaszubę i Annę Piotrowską (Zespół Tańca Celtyckiego Animus Saltandi), Karolinę Albrychiewicz (Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego Trebraruna) oraz Alinę Jurczyszyn i Kamila Bigus (Akademia Laboratorium Pieśni) . Wyjątkowym punktem gali było specjalne podziękowanie dla Krystyny Weiher, opiekującej się czasopismem "Przezrocze", kończącej współpracę z ACK na stanowisku PR-owca.

Po zakończeniu oficjalnej części wieczoru zgromadzeni goście wysłuchali koncertu zespołu Pustki, który porwał sporą część publiczności do tańca.

Fot. Jacek Michałowski

jubileuszmadanybyli szefowiechor ugack 1ack 2standbyjantarweiherlaboratoriumbieluszkopupacztackapustki 1pustki 2pustki 3
czwartek, 27 października 2016 roku, 11:23