fbpx Warsztaty w UG „HealthCAMPUS – Innovative Health Solutions“ | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Warsztaty w UG „HealthCAMPUS – Innovative Health Solutions“

W ramach Tygodnia Niemieckiego w Gdańsku 21 października 2016 r. w Uniwersytecie Gdańskim odbyły się warsztaty o polityce ochrony zdrowia „HealthCAMPUS – Innovative Health Solutions“, współorganizowane przez BioCon Valley GmbH z Greifswaldu w Niemczech oraz Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego. Aktywny udział w wydarzeniu wziął m.in. Prorektor ds. Rozwoju UG, prof. dr hab. Krzysztof Bielawski, oraz p.o. Dyrektora CTT UG, dr Karol Śledzik.

Uczestnicy warsztatów wspólnie dostrzegli możliwości, które łączą się ze współpracą w ramach partnerstwa Pomorza Gdańskiego oraz Meklemburgii-Pomorza Przedniego w Niemczech. Uniwersytet Gdański wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed) oraz przedstawiciele firmy BioCon Valley GmbH już wcześniej mieli możliwość współpracy w ramach organizacji ScanBalt, w skład której wchodzą kraje i regiony nadbałtyckie reprezentowane przez środowiska naukowców pracujących w zakresie nauk o życiu (ang. life sciences) i przedsiębiorstw działających w obszarze zdrowia i szeroko pojętej bioekonomii. Wiceprzewodniczącym organizacji ScanBalt jest prof. dr hab. Krzysztof Bielawski a regionalne biuro łącznikowe (ScanBalt Liaison Office) prowadzi Centrum Transferu Technologii UG.

Podczas warsztatów „HealthCAMPUS – Innovative Health Solutions“ zostały przedstawione wybrane zagadnienia i potencjalne płaszczyzny współpracy w projektach dotyczących elektronicznej dokumentacji medycznej oraz telemedycyny. Osiągnięcia nowych technologii w dziedzinie e-Zdrowia są niezwykle istotnym elementem współczesnego zdrowia publicznego. Przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia populacji i do zwiększenia pośredniego dostępu do wysokospecjalistycznych świadczeń medycznych.

poniedziałek, 24 października 2016 roku, 8:47