fbpx Dr inż. arch. Alicja Zawadzka w finale 16. edycji Nagród Naukowych POLITYKI | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dr inż. arch. Alicja Zawadzka w finale 16. edycji Nagród Naukowych POLITYKI

Piętnaścioro naukowców ma szansę na wygraną w 16. edycji Nagród Naukowych POLITYKI. Spośród finalistów pięcioro otrzyma stypendia po 30 tys. zł, a do pozostałej dziesiątki trafią nagrody finałowe w wysokości 10 tys. zł. Wyniki konkursu poznamy 23 października 2016 r. podczas gali wręczenia nagród.

Program stypendialny skierowany do młodych naukowców „Zostańcie z nami!” Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi od 2001 roku. Od 2011 roku jest on znany pod nazwą Nagrody Naukowe POLITYKI. Spośród setek kandydatur co roku w konkursie wyłanianych jest 15 finalistów w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki o życiu, nauki ścisłe i nauki techniczne. Piątka najlepszych otrzymuje Nagrodę Naukową – stypendium w wysokości 30 tys. zł, a pozostała dziesiątka nagrody finansowe.

W kategorii "nauki techniczne" finalistką jest m.in. dr inż. arch. Alicja Zawadzka – Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego – architektura i urbanistyka.

Źródło: Nauka w Polsce

środa, 14 września 2016 roku, 11:07