fbpx ALLIANCE – nabór pomysłów z błękitnej biotechnologii | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

ALLIANCE – nabór pomysłów z błękitnej biotechnologii

Jeszcze tylko do 16 września 2016 r. potrwa nabór pomysłów z obszaru błękitnej biotechnologii w ramach projektu ALLIANCE. Międzynarodowa sieć wesprze obiecujące firmy i przedsiębiorców, ale również osoby z pomysłem, które potrzebują dedykowanego wsparcia eksperckiego w celu rozwoju produktu lub usługi. „Szyte na miarę” wsparcie dla nowych firm lub doświadczonych podmiotów z nowym pomysłem na produkt lub usługę bazującą na wykorzystaniu biologicznych zasobów morskich może objąć np. działalność naukowo-badawczą, doradztwo czy indywidualny mentoring.

ALLIANCE to międzynarodowa sieć doświadczonych instytucji naukowych, parków technologicznych i firm współpracująca na rzecz rozwoju błękitnej biotechnologii w Regionie Morza Bałtyckiego. Uniwersytet Gdański jest partnerem projektu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września 2016 roku. Wybrane, najlepiej rokujące firmy zaproszone zostaną w dniach 26-27 października 2016 r. do Helsinek, gdzie zaprezentują swój pomysł przed międzynarodowym panelem ekspertów. Zwycięzcy dołączą do grona partnerów ALLIANCE.

Szczegółowe ogłoszenie o naborze http://www.balticbluebioalliance.eu.

Kontakt w UG:
dr hab. Katarzyna Palińska, prof. UG: katarzyna.palinska@ug.edu.pl