fbpx III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich O Bursztynowy Żagiel | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich O Bursztynowy Żagiel

III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich O Bursztynowy Żagiel

Gdańsk, 17-18 września 2016 r.

Sala BHP Stoczni Gdańskiej

wstęp wolny

III Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Bursztynowy Żagiel  to próba przeszczepienia na pomorski grunt tradycji organizowania konkursów tańców narodowych w formie towarzyskiej. Tego typu spotkania pod względem formalnym nie odbiegają od norm przyjętych na turniejach tańców towarzyskich – są tu wykwalifikowani sędziowie, rankingi, wysoki poziom taneczny, eleganckie stroje i porywająca muzyka. Różnica polega na tym, że zamiast foxtrota, rumby czy walca tańczy się krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura.

Podczas turnieju tancerze rywalizują w siedmiu kategoriach wiekowych od 7 do 60 roku życia. W dwóch poprzednich edycjach gdańskiego turnieju udział wzięło około 400 tancerzy z całej Polski, działających w różnego rodzaju zespołach i klubach tańca, które szkolą w technice polskich tańców narodowych.

Gdański turniej po raz trzeci odbędzie się w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Uczestnicy ubiegłorocznej edycji podkreślali, że tańczenie pod sztandarami Solidarności i świadomość  historycznego wymiaru miejsca, działała na nich niezwykle mobilizująco. Mamy nadzieję, że także w tym roku ta lokalizacja doda zmaganiom szczególnego uroku.

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Jantar”.

PLANOWANY PROGRAM

III OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU TAŃCÓW POLSKICH
O BURSZTYNOWY ŻAGIEL

godziny mogą ulec zmianie,

aktualny program na stronie: www.bursztynowy-zagiel.pl

sobota, 17.09.2016 r.

11:00                   uroczyste otwarcie turnieju, wspólny polonez wszystkich ośrodków

I blok konkursowy

występ Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”

II blok konkursowy

13:00-15:00       przerwa

15:00                   III blok konkursowy

rozdanie nagród dla uczestników I, II i III bloku konkursowego

podziękowanie instruktorom i sędziom

około 18:00        zakończenie I dnia turnieju

niedziela, 18.09.2016 r.

11:00-13:00       IV blok konkursowy

rozdanie nagród dla uczestników IV bloku konkursowego

wręczenie nagrody dla najlepszego instruktora, zakończenie turnieju.

poniedziałek, 12 września 2016 roku, 8:54