fbpx I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rozgłośni Studenckich „RADIOUCZE(L)NI” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Rozgłośni Studenckich „RADIOUCZE(L)NI”

W imieniu organizatorów - pracowników Zakładu Mediów i Dziennikarstwa IFSiDz UG, Radia MORS oraz Naukowego Koła Radiowców - serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolską Konferencję Naukową Rozgłośni Studenckich Radioucze(L)ni, która odbędzie się 11-12 października 2016 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Konferencja jest organizowana w ramach jubileuszu X-lecia istnienia kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna UG.

Celem Konferencji jest prezentacja działalności studenckich rozgłośni radiowych, integracja środowiska mediów studenckich oraz naukowa dyskusja wokół różnorodnych zjawisk medioznawczych, związanych z radioznawstwem, m.in.:

• historia radiofonii studenckiej w Polsce i na świecie
  • misja, cele, funkcje radia studenckiego
  • popularność mediów studenckich
  • radioznawstwo praktyczne i teoretyczne
  • edukacja radiowa
  • przyszłość dziennikarstwa radiowego.

Obrady pierwszego dnia odbędą się w dwóch częściach:

1. panel studencki, podczas którego przedstawione zostaną 15-minutowe prezentacje poszczególnych rozgłośni studenckich
  2. panel naukowy, poświęcony dyskursowi dotyczącemu radioznawstwa w ujęciu praktycznym i teoretycznym (włączając w to edukację radiową).

Drugiego dnia odbędą się warsztaty.

Szczegółowy program wydarzenia w załączniku.

Zachęcamy do wzięcia udziału w panelu naukowym - nadal możliwy jest udział czynny, a także do aktywnego uczestnictwa wraz ze studentami naszego kierunku we wszystkich proponowanych przez nas wydarzeniach. Prosimy także o wyrozumiałość dla nieobecności studentów (głównie z Radia Mors) wspierających w tych dniach organizację konferencji.

Więcej informacji o konferencji i wydarzeniach towarzyszących znajduje się na stronie internetowej: www.radiouczelni.ug.edu.pl

PDF icon Program konferencji512.14 KB
piątek, 7 października 2016 roku, 14:11