fbpx Uprawnienia do nadawania stopnia doktora dla Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk społecznych w dyscyplinie socjologia. Decyzję, zgodnie z ustawowymi wymogami, podjęła Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów. Gratulujemy!

Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa wchodzi w skład Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Kształci i prowadzi badania naukowe z zakresu trzech dziedzin nauki: filozofii, socjologii, nauki o mediach (dziennikarstwo i komunikacja społeczna). Filozofia i Socjologia funkcjonują w strukturze Uniwersytetu Gdańskiego od roku 1970, a Dziennikarstwo jako młodsza dyscyplina – od roku 2006.

W ramach Instytutu prowadzone są studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Uzyskanie  uprawnień do nadawania stopnia doktora nauk społecznych w dyscyplinie socjologia otwiera drogę do powołania trzeciego stopnia studiów – studiów doktoranckich.

Grono pracowników IFSiDz stanowią wybitni naukowcy i dydaktycy legitymujący się uznanym dorobkiem międzynarodowym i krajowym. Dyrektorem IFSiDz jest prof. dr hab. Sabina Kruszyńska.

Informacje na temat Instytutu, kierunków kształcenia, pracowników i badań naukowych znajdują się na stronie: http://wns.ug.edu.pl/wydzial/instytuty_wns/instytut_filozofii_socjologii_i_dziennikarstwa

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz