fbpx Promocja książki "Pamiętnik z wojny na morzu 1939–1943" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Promocja książki "Pamiętnik z wojny na morzu 1939–1943"

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego wspólnie z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na promocję książki Witolda Wojciechowskiego "Pamiętnik z wojny na morzu 1939–1943" opracowany na podstawie materiałów źródłowych przez dr. Patryka Połcia z Uniwersytetu w Ottawie.

Promocję zaplanowano na 5 grudnia o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1).

Krótko o książce:
Pamiętnik kmdr. ppor. Witolda Poray-Wojciechowskiego obejmuje lata wojenne spędzone przez niego na pokładach polskich niszczycieli konwojujących statki handlowe oraz eskortujących sprzymierzone okręty. Wpisuje się w listę prac upamiętniających wysiłek Polskiej Marynarki Wojennej w czasie II wojny światowej. Dokumentuje działania Polaków na Zachodzie, a zarazem stanowi świadectwo oficera MW, który szczęśliwie przeżył wojnę. Pamiętnik zawiera prywatne zdjęcia i dokumenty ze zbiorów autora oraz jego wiersze pisane podczas wojny na morzu.

Okładka książki

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec