fbpx "Tekst jako kultura, kultura jako tekst" na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

"Tekst jako kultura, kultura jako tekst" na UG

Badacze z różnych regionów świata m.in. Rosji, Gruzji, Bułgarii, Iranu, Litwy i oczywiście Polski uczestniczyli w drugiej edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Tekst jako kultura. Kultura jako tekst”.

Sympozjum zorganizowane zostało przez Katedrę Językoznawstwa Wschodniosłowiańskiego i Translatoryki w dniach 20-21 października 2014 r. na Wydziale Filologicznym.  Polskę reprezentowali badacze z ośrodków naukowych w Olsztynie, Bydgoszczy, Szczecinie, Warszawie, Krakowie, Lublinie, Toruniu, Słupsku i Łodzi. W konferencji wzięli też udział liczni reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego: pracownicy Instytutu Slawistyki, Instytutu Anglistyki, Instytutu Lingwistyki Stosowanej i, oczywiście, Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej.

Szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć na stronie: http://www.tekst-jako-kultura.ug.edu.pl/

Fot. dr Tatiana Siniawska-Sujkowska

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz