fbpx Jubileusz Blondynki | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jubileusz Blondynki

30 października uniwersytecki Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki hucznie obchodził Jubileusz 20-lecia. Wydarzenie otworzył prorektor profesor Józef Arno Włodarski, który wręczył również obecnemu przewodniczącemu, Tomaszowi Pupaczowi, Indywidualną Nagrodę Rektora za osiągnięcia w pracy zawodowej.  Podczas jubileuszu odbył się pokaz filmu Z miłości do Blondynki. Ludzie kino pasja, zrealizowany przez członków DKF-u oraz gala, podczas której klub otrzymał, a także wręczał nagrody. Wyróżnionymi zostali założyciele DKF-u (prof. Krzysztof Kornacki i Jacek Wachulewicz), opiekun merytoryczny (prof. Mirosław Przylipiak), byli przewodniczący, kinooperator (Wojciech Prabucki) oraz obecni aktywni członkowie (Krystyna Weiher, Magdalena Zelent, Marta Maciejewska, Paweł Biliński, Alicja Chmiołek, Sebastian Smolak, Wanda Dittrich, Mariusz Wirski, Ewa Turel). Niebywałym odznaczeniem dla klubu stał się prezent od Polskiej Federacji DKF-ów, jakim było krzesło reżyserskie z dedykacją. Dodatkowym uhonorowaniem była Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury przyznana Tomaszowi Pupaczowi. Wieczór uświetnił koncert muzyki filmowej Krzysztofa Komedy w jazzowych aranżacjach kwintetu Kamila Piotrowicza.

Pan Michał Biełuszko – kierownika Akademickiego Centrum Kultury  UG Alternator wręczył wyróżnienia dla współzałożycieli i przewodniczących oraz osób, które istotnie przyczyniły się do rozwoju klubu

Pana Prof. Krzysztofa Kornackiego, współzałożyciela klubu i przewodniczącego 1994-1996

Pana Mariusza Sławińskiego, współzałożyciela klubu i przewodniczącego 1996-1998

Pana Jacka Wachulewicza, współzałożyciela klubu i przewodniczącego 2000-2003