fbpx Film "Wydech" nagrodzony | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Film "Wydech" nagrodzony

Film "Wydech", w pracach nad którym brali udział studenci Uniwersytetu Gdańskiego został nagrodzony na 10 Festiwalu filmów niezależnych KilOFF 2014 - Katowice (nagroda publiczności), 3 festiwalu filmów frapujących - Gorzów Wielkopolski (nagroda publiczności), był również pokazywany na International Festival of Film Schools - Cherry's Film Festival, Serbia, 2014 w pokazach konkursowych, na pokazach w CSW Łaźnia a w najbliższym czasie można go zobaczyć w konkursie filmów fabularnych na Offeliadzie w Gnieźnie.

Ze strony Uniwersytetu brali udział: Reżyser - Maciej Wiktor, Noemi Staniszewska - kostiumograf, Maja Zaleska - scenograf

Film powstał przy wsparciu Józefa Arno Włodarskiego, Rektora ds. studenckich, Andrzeja Ceynowy, Dziekana Wydziału Filologicznego, Jakuba Steliny, Dziekana Wydziału Prawa i Zarządzania w ramach projektu Międzywydziałowego Naukowo Artystycznego Koła Studentów UG.

Występowali w nim min: Marcel Sabat (Kamienie na szaniec), Grzegorz Wolf, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, oraz Marta Juras, aktorka Teatru Studio (Warszawa). Opiekunem artystycznym był Filip Bajon.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik