fbpx 20 lat DKF UG Miłość Blondynki | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

20 lat DKF UG Miłość Blondynki

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG obchodzi 20. Urodziny. Podczas jubileuszowej fety zobaczyć będzie można m.in. film „Miłość do Blondynki” czy posłuchać koncertu muzyki filmowej Krzysztofa Komedy.

Czas: 30 października, godz. 19.00
Miejsce: Wydział Filologiczny UG, ul. Wita Stwosza 55, Aula 1.43
Organizatorzy:  Gdańskie Towarzystwo Promocji Kultury Akademickiej, Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG, Akademickie Centrum Kultury Alternator UG

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta, realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

Tematyczne cykle edukacyjne, spotkania z twórcami kina, festiwale i warsztaty filmowe to główne obszary działalności powyższego klubu filmowego. Istotą DKF-u jest edukacja i promocja szeroko pojętej kultury filmowej, prezentowanie ambitnych, ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii. W oparciu o autorskie projekty prezentowane są cykle oryginalne, nietypowe zyskując przychylność publiczności. Obok roli edukacyjnej i czysto rozrywkowej staramy się dyskutować o zjawiskach współczesnego świata. Wychodząc poza akademickie ramy DKF otwiera się na wszelkie tematy i formy oddziaływania pomiędzy widzem, sztuką filmową i rzeczywistością.

Na ogólnopolskiej mapie dyskusyjnych klubów Miłość Blondynki  jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych organizacji w dziedzinie animowania kultury filmowej. W 2009 roku DKF otrzyma nominację do Nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy. DKF jest laureatem Nagrody im. prof. Antoniego Bohdziewicza, przyznanej przez Polską Federację DKFów, w 2006 r.

PROGRAM:

POKAZ FILMU MIŁOŚĆ DO BLONDYNKI - KINO, LUDZIE, PASJA
18 min.; prod. Polska (2014)
Zdjęcia: Mateusz Koldun, Michał Szagżdowicz
Montaż: Mateusz Koldun
Scenariusz: Mariusz Wirski
Reżyseria: Mateusz Koldun

Produkcja: Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego ALTERNATOR
Wystąpili: (w kolejności alfabetycznej): Michał Biełuszko, Paweł Biliński, Magda Danaj, Agnieszka Dąbrowska, Wanda Dittrich, Tomasz Dziemianczuk, Mariusz Hybiak, Marta Maciejewska, Paulina Neugebauer, Agnieszka Kornacka, Krzysztof Kornacki, Wojciech Prabucki, Mirosław Przylipiak, Tomasz Pupacz, Jacek Wachulewicz, Krystyna Weiher, Mariusz Wirski, Magdalena Zelent

Filmowa nostalgiczna podróż przez lata działalności uniwersyteckiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Miłość Blondynki": od założenia do dziś. Wielogłos o klubie i projektach, które na zawsze pozostaną w pamięci organizatorów. Jest to film o ludziach pełnych pasji, których łączy jedno - Miłość Blondynki. Okazuje się jednak, że miłość do Blondynki wiele ma imion.

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ KRZYSZTOFA KOMEDY
Kamil Piotrowicz - fortepian, Krzysztof Ostrowski - trąbka, Piotr Chęcki - saksofon tenorowy, Krzysztof Słomkowski - kontrabas, Robert Kwiatkowski - perkusja, Izabela Krasucka - wokal

Krzysztof Komeda Trzciński. Najsłynniejszy polski kompozytor muzyki jazzowej, którego utwory zyskały światowy rozgłos. W ciągu zaledwie jedenastu lat stworzył muzykę do 71 filmów polskich i zagranicznych. Pianista, jeden z najwybitniejszych reprezentantów „polskiej szkoły jazzu”. Wywarł ogromny wpływ na nowoczesną polską i europejską muzykę.
W ramach jubileuszowego koncertu usłyszymy tematy muzyczne z takich filmów jak „Dwaj ludzie z szafą”, „Nóż w wodzie”, „Matnia” ”czy „Rosemary’s Baby” czy "Prawo i pięść".
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz