fbpx Spotkania profesjonalistów Human Resources i Dzień Pracodawcy na Wydziale Zarządzania UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkania profesjonalistów Human Resources,  warsztaty dla studentów UG, prowadzone przez pracodawców, wykłady i dyskusje oraz wymiana wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy praktykami, studentami i kadrą akademicką Wydziału Zarządzania UG będą tematem pierwszej edycji wydarzenia PO PIERWSZE HR połączonego z Dniem Pracodawcy na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Czas – 16 października 2014, początek o godz. 9.00
Miejsce – Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Piaskowej 9 w Sopocie
Organizatorzy – Wydział Zarządzania UG, firma BEST S.A. – merytoryczny partner wydarzenia

Patronat nad spotkaniem objęła Międzynarodowa Rada Doradcza przy Wydziale Zarządzania pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Bieleckiego oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Gdyni i Prezydent Miasta Sopotu.

16 października 2014 o godzinie 9.00 w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się inauguracja dwóch cyklicznych  inicjatyw: PO PIERWSZE HR – Forum Profesjonalistów Human Resources oraz Dnia Pracodawcy na Wydziale Zarządzania.

PO PIERWSZE HR to inicjatywa Uniwersytetu Gdańskiego oraz firmy BEST S.A. (partner merytoryczny) mająca na celu zjednoczenie wybitnych ekspertów Human Resources (praktyków i teoretyków) z województwa pomorskiego, zachęcenie ich do wymiany wiedzy, doświadczeń, dobrych praktyk, a także do wspólnego wypracowywania rozwiązań oraz podejmowania wyzwań.

Projekt będzie miał formułę konferencji oraz warsztatów. Stałym elementem spotkań będą wykłady zaproszonych gości, fora i panele dyskusyjne. Do uczestnictwa w spotkaniach zaproszona została grupa wybranych osób – prezesów, dyrektorów zarządzających oraz profesjonalistów w dziedzinie HR z największych pomorskich firm i organizacji oraz kadra naukowa Uniwersytetu Gdańskiego, zajmująca się dziedziną zarządzania zasobami ludzkimi. Spotkania będą odbywać się cyklicznie, co kwartał, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Imprezą towarzyszącą będą targi wystawienniczo-warsztatowe dla studentów, których głównym celem będzie zbudowanie dialogu między studentami i pracodawcami, pokazanie młodym ludziom jakich umiejętności i wiedzy oczekuje od nich rynek pracy. Pracodawcy będą mieli możliwość budowania zewnętrznego Employer Brandingu w nowatorski sposób.

Gościem specjalnym pierwszego spotkania z cyklu PO PIERWSZE HR będzie Sławomir Lachowski, ekonomista, założyciel m.in. mBanku, autor publikacji z zakresu zarządzania.

W czasie pierwszej edycji Dnia Pracodawcy na Wydziale Zarządzania odbędą się warsztaty dla studentów prowadzone przez pracodawców; będą także działały punkty informacyjne. Celem spotkań jest jeszcze lepsze dostosowanie umiejętności i kompetencji absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego dla potrzeb pracodawców oraz  aktywne włączenie uczelni w rozwój potencjału regionu.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz