fbpx O kurortach w Europie Środkowej i Wschodniej | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

O kurortach w Europie Środkowej i Wschodniej

Wydział Ekonomiczny UG zaprasza na konferencję zatytułowaną „Wielkomiejscy inwestorzy, mecenasi i filantropi. Kurorty w Europie Środkowej i Wschodniej na przełomie XIX i XX wieku”.

Czas: 16-17 października
Miejsce: Wydział Ekonomiczny UG, Sopot ul. Armii Krajowej 119/121
Organizatorzy: Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Muzeum Sopotu oraz Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi.

Celem konferencji jest prezentacja zagadnień związanych z zakładaniem i organizacją miejscowości uzdrowiskowych i kąpielisk, których szczególnie intensywny rozwój zauważamy na przełomie XIX i XX wieku zaś inspiracją postać Edwarda Herbsta (1844-1921), łódzkiego przemysłowca, który od roku 1892 związany był z Sopotem.

Więcej: http://muzeumsopotu.pl/edukacja/konferencje-naukowe

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz