fbpx "Strzał w dziesiątkę" - wystawa na Wydziale Ekonomicznym | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

"Strzał w dziesiątkę" - wystawa na Wydziale Ekonomicznym

„Strzał w dziesiątkę” – taki tytuł nosi wystawa dokumentująca drogę Polski do Unii Europejskiej. Wystawę będzie można oglądać od środy, 8 października w gmachu Wydziału Ekonomicznego UG, w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 119/121.

Wernisaż wystawy zaplanowano na godz. 10:00. Dziesięć lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. W związku z tym wydarzeniem Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wraz z Centrum Dokumentacji Europejskiej w Lublinie przygotowało wystawę poświęconą wyżej wymienionej rocznicy.

Wystawa ta ma charakter objazdowy i gości na kilku uczelniach bądź innych instytucjach, w których mają siedzibę Centra Dokumentacji Europejskiej w całej Polsce. Ponieważ Centrum Dokumentacji Europejskiej działa również przy Bibliotece Głównej UG, wystawa zaprezentowana będzie również na naszej uczelni.

Podzielona na 20 dużych plansz wystawa, prezentuje historię integracji europejskiej, ale co ciekawe, rozpoczyna się od… 4 kwietnia 966 roku, gdy Polska po raz pierwszy dokonała historycznego wyboru. "Polska w kręgu zachodniej cywilizacji" – to pierwsza plansza, otwierająca wystawę. Na wystawie można również oglądać oryginalne dokumenty z czasów przedakcesyjnych, wybrane gadżety polskiej Prezydencji, a także pamiątki związane z okresem przed 1 maja 2004 roku. Ekspozycja potrwa do dnia 21 października 2014 r.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz