fbpx Konkurs wiedzy o Mediach | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konkurs wiedzy o Mediach

Konkurs wiedzy o Mediach – do wygrania indeksy renomowanych polskich uczelni wyższych

Do 10 października można składać prace w Konkursie Wiedzy o Mediach, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych walczyć będą o 48 indeksów na studia dziennikarskie w renomowanych uczelniach wyższych.  Jest to pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu. Za jego organizację w województwie pomorskim odpowiada Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego – kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Konkurs Wiedzy o Mediach jest przedsięwzięciem, w którego organizację zaangażowało się 16 czołowych polskich uczelni. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy walczyć będą o 48 indeksów na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach, o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz staże w redakcjach na terenie całego kraju. Sponsorzy ufundowali również cenne nagrody dla szkół, z których będą pochodzić najlepsi uczestnicy.

Patronat nad Konkursem objęły Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Za przebieg konkursu w województwie pomorskim odpowiada Uniwersytet Gdański, Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa – kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Najlepsi będą reprezentować nasze województwo na szczeblu centralnym.

W pierwszym etapie konkursu należy zgłosić prace na jeden z wybranych tematów:

1. Obraz mojego pokolenia w mediach społecznościowych
2. Dziennikarz – idol, celebryta, autorytet?
3. Dziennikarz – zawód czy powołanie?
4. Media łączą czy dzielą pokolenia?
5. Życie społeczności lokalnej w mediach

Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 10 października 2014 roku

Zgłoszenia i pytania można kierować na adres Sekretarza Pomorskiego Komitetu Okręgowego,

dra Jacka Wojsława z UG: jwkwm.sekretariat@ug.edu.pl