fbpx Konferencja From Ireland to Poland. Northern Europe, Spain and the Early Modern World | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego współorganizuje międzynarodowy kongres zatytułowany: From Ireland to Poland. Northern Europe, Spain and the Early Modern World. Kongresowi towarzyszyć będzie wystawa „The Strangers to Citizens”.

Czas: 8 i 9 października 2014
Miejsce: Wielka Sala Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku (Muzeum Historyczne Miasta Gdańska)
Organizatorzy: Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytet Śląski oraz Instituto de Historia Consejero Superior de Investigaciones Científicas w Madrycie

Celem konferencji jest przedyskutowanie szeroko rozumianej problematyki kontaktów państw północnej Europy z krajami monarchii hiszpańskiej, w jej różnych aspektach politycznym, ekonomicznym, kulturalnym i religijnym. W kongresie wezmą udział badacze z wielu krajów Europy, m.in. z Hiszpanii, Irlandii, Niemiec, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Organizację konferencji wsparli oraz swój udział zapowiedzieli ambasadorowie Polski w Hiszpanii Tomasz Arabski, Hiszpanii w Polsce Agustín Núñez Martínez oraz Irlandii w Polsce Eugene Hutchinson.

W czasie konferencji w holu budynku Wydziału Historycznego UG zostanie otwarta wystawa pt. „The Strangers to Citizens”. Jej organizatorami są Wydział Historyczny UG oraz Ambasada Irlandii w Polsce. Otwarcie ekspozycji zostało zaplanowane jako wydarzenie towarzyszące międzynarodowemu kongresowi pt. From Ireland to Poland. Northern Europe, Spain and the Early Modern World. Składać się na nią będą 22 postery, które można będzie oglądać przez okres miesiąca, tj. do 7 listopada 2014 r.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz