fbpx Nagrody dla doktorantek MWB UG i GUMed | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Nagrody dla doktorantek MWB UG i GUMed

Doktorantki Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, mgr Agnieszka Borowik i mgr Agata Motyka zostały nagrodzone za posterowe prezentacje swoich prac podczas prestiżowych konferencji naukowych. Gratulujemy!

Mgr Agnieszka Borowik - doktorantka z Pracowni Biofizyki w Katedrze Biologii Molekularnej i Komórkowej MWB otrzymała nagrodę Award for the Best biophysical poster presentation. Nagroda została przyznana przez Polskie Towarzystwo Biofizyczne w trakcie Kongresu BIO 2014, 9-12 września w Warszawie. Nagrodzony poster pt. "Modulation of biological activity of anticancer drug doxorubicin by pentoxifylline", wykonany przez mgr Agnieszkę Borowik, mgr Grzegorza Gołuńskiego, dr Annę Woziwodzką oraz prof. UG dr hab. Jacka Piosika, prezentowany był w trakcie sesji Biotechnology, wśród 58 innych reprezentantów.

Mgr Agata Motyka, doktorantka prof. Ewy Łojkowskiej otrzymała nagrodę 11th EFPP Conference Poster Award za poster "Monitoring of pectinolytic bacteria originating from potato (Solanum tuberosum L.) plants and water samples" przedstawiający badania zespołu w składzie: Agata Motyka, dr Wojciech Śledź, Marta Potrykus, Małgorzata Golanowska, Sabina Żołędowska, Janina Butrymowicz, Anna Kołodziejska, dr Robert Czajkowski, prof. Ewa Łojkowska. Poster został zaprezentowany podczas sesji: Pathogen identification, detection and monitoring (tylko 2 postery zostały wyróżnione w tej sesji spośród 58 prezentowanych) w trakcie 11 Konferencji European Foundation for Plant Pathology "Healthy Plants – healthy people", która miała miejsce w Krakowie w dniach 8-13 września 2014 r.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz