fbpx InnoDoktoranci z UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

InnoDoktoranci z UG

Piętnaścioro doktorantów z Uniwersytetu Gdańskiego znalazło się w gronie stypendystów szóstej edycji projektu InnoDoktorant, w którym nagradzane są prace ukierunkowane na wdrożenia, i które mogą przyczynić się do rozwoju gospodarczego województwa.

W VI edycji konkursu wyróżnionych zostało 55 osób natomiast do Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło łącznie 113 wniosków. Każdy ze stypendystów otrzyma stypendium w wysokości do 30 000 zł. Uroczystość wręczenia stypendiów z udziałem marszałka Mieczysława Struka odbędzie się w piątek, 14 marca, o godz. 13 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

W gronie laureatów znaleźli się doktoranci z Uniwersytetu Gdańskiego:

Mirosław Behrendt - Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
Sylwia Bloch – Wydział Biologii
Małgorzata Golanowska - Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed
Agata Lazarowska – Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
Angelika Kaczyńska – Wydział Biologii
Przemysław Karpowicz – Wydział Chemii
Adam Kawiński – Wydział Chemii
Anna Pawlik – Wydział Biologii
Iwona Piątek – Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed
Wojciech Potocki - Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed
Karol Sikora- Wydział Chemii
Elżbieta Wnuk – Wydział Chemii
Krzysztof Żamojć – Wydział Chemii
Olga Żołnierkiewicz – Wydział Chemii

Zasadniczym celem projektu jest wsparcie procesów innowacyjnych w regionalnej gospodarce poprzez system wsparcia stypendiami doktorantów, kształcących się na kierunkach uznanych za przyczyniające się do wzmocnienia konkurencyjności i rozwoju gospodarczego Pomorza, wskazanych w Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Pomorskiego. O stypendium mogli ubiegać się doktoranci, którzy mają otwarty przewód doktorski na uczelniach lub jednostkach naukowych, mających siedzibę na terenie województwa pomorskiego, uprawnionych do nadania stopnia naukowego doktora, przygotowujący prace doktorskie z dyscyplin i specjalności naukowych wymienionych jako preferowane do wsparcia w Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Pomorskiego.

Informacje o projekcje oraz lista stypendystów znajduje się na stronie www.innodoktorant.pomorskie.eu.

Ogółem, w pięciu poprzednich edycjach projektu, przyznano 268 stypendiów na łączną kwotę 7,1 mln zł. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu VIII Regionalne Kadry Gospodarki, Działania 8.2 Transfer wiedzy, Poddziałania 8.2.2 Regionalne Strategie Innowacji, finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz