fbpx Wystawa prac fotograficznych studentów UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wystawa prac fotograficznych studentów UG

Zapraszamy na wernisaż prac fotograficznych studentów kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Gdańskiego.

Miejsce – Wydział Nauk Społecznych UG, Gdańsk ul. Bażyńskiego 4
Organizator - Zakład Semiotyki Obrazu i Technik Audio-Wizualnych UG

Prace, pod czujnym okiem prof. Zbigniewa Treppy, kierownika Zakładu Semiotyki Obrazu i Technik Audio-Wizualnych UG, powstały w ramach specjalności fotograficznej studentów kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

W większości są to fotomontaże i pastisze inspirowane dziełami fotograficznymi znanych twórców, takich jak na przykład Irving Penn. To prace zaliczeniowe, które, jak twierdzą sami twórcy, wymagały wiedzy, twórczej inspiracji i sporo czasu na ich przygotowanie.

- Przygotowanie prac fotograficznych na zaliczenie wymagało od nas sporej wiedzy i nakładu pracy, ale oczywiście konieczny był moment inspiracji, pozwalający później przygotować projekt – mówi Oliwia Ziółkowska, studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Gdańskiego.

To pierwsza taka wystawa, ale w planach są kolejne.

Prace można oglądać w holu Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk ul. Bażyńskiego 4.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Fot. nr 1 - Piotr Szymański