fbpx Konferencja „Metodologia badań w glottodydaktyce | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konferencja „Metodologia badań w glottodydaktyce

Miejsce:
Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański
Data i czas wydarzenia:
06.06.2019 - 10:00 do 07.06.2019 - 16:30
Organizator:
Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański

Glottodydaktyka jako dyscyplina naukowa stanowi niezwykle dynamiczne pole badań empirycznych i teoretycznych dociekań. Z racji swojej specyfiki i wielo-paradygmatyczności nauka o języku i jego dydaktyce wymaga szczególnej precyzji w zakresie metodologii badawczej. Glottodydaktyka czerpie z różnych metodologii dziedzin humanistyczno-społecznych a także buduje swoje własne pole doświadczeń badawczych o określonym profilu, narzędziach, technikach i sposobach opisu rzeczywistości kulturowo-językowej. Planowana konferencja jest w zamiarze organizatorów pierwszą z cyklu spotkań naukowych poświęconych metodologii badań w glottodydaktyce.

Miejsce:  Gdańsk

Organizator: Wydział Filologiczny

Osoby do kontaktu:

Ewa Andrzejewska, Instytut Filologii Germańskiej, ewa.andrzejewska@ug.edu.pl; Magdalena Wawrzyniak-Śliwska; Instytut Anglistyki i Amerykanistyki Instytut Anglistyki i Amerykanistki, magdalena.wawrzyniak@ug.edu.pl