fbpx Wykład prof. Włodzimierza Meissnera pt. Wpływ ocieplenia klimatu w Arktyce na biegusy rdzawe zimujące w strefie subtropikalnej | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Miejsce:
Gdańsk-Oliwa, ul. Abrahama 58, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, parter, aula
Data i czas wydarzenia:
24.06.2016 - 10:00 do 11:30
Organizator:
Katedra Ekologii i Zoologii Kręgowców Wydziału Biologii UG

Zapraszamy na wykład prof. dr hab. Włodzimierza Meissnera pt. Wpływ ocieplenia klimatu w Arktyce na biegusy rdzawe zimujące w strefie subtropikalnej.

Tematem wystąpienia będzie prezentacja wyników badań, które zostały opublikowane w majowym numerze prestiżowego czasopisma Science (IF=33.611). Jest to pierwsza publikacja w Science na Wydziale Biologii UG. Współautorami artykułu pt. Body shrinkage due to Arctic warming reduces red knot fitness in tropical wintering range są m.in.: prof. dr hab. Włodzimierz Meissner oraz dr Agnieszka Ożarowska z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Wydziału Biologii UG.

Szczegóły na stronie Wydziału Biologii UG