Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego Biuro Rzecznika Prasowego
80-952 Gdańsk-Oliwa
ul. Bażyńskiego 1a, p. 123
tel. (+58) 523 25 84 lub wew 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl http://ug.edu.pl/pl/info_dla_med
Gdańsk, 29.10.2007 r.
INFORMACJA PRASOWA
W dniach 29-30.10.2007 r. na terenie Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się kolejna już akcja "Vampiriada" - zachęcająca studentów i pracowników wszystkich uczelni do oddania krwi. Akcja odbywa się pod hasłem: "Oddaj krew! Twoja krew uratuje życie". Zapraszamy.W dniach 29-30.10.2007 r. na terenie Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się kolejna już akcja "Vampiriada" - zachęcająca studentów i pracowników wszystkich uczelni do oddania krwi. Akcja odbywa się pod hasłem: "Oddaj krew! Twoja krew uratuje życie". Zapraszamy.
Organizatorem "Vampiriady" na Uniwersytecie Gdańskim jest Studenckie Koło Naukowe Kratos (Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego). Poprzednia "Vampiriada", zorganizowana w marcu 2007 roku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród studentów i organizatorzy postanowili powtórzyć akcję, aby zebrać jeszcze więcej litrów krwi.
Organizatorzy mają nadzieję, iż hasło akcji: "Oddaj krew! Twoja krew uratuje życie" przyciągnie wiele osób.
Podobnie jak poprzednim razem, każdy kto odda krew, otrzyma paczkę słodkości, którą dobrowolnie będzie mógł przekazać na rzecz dzieci z Domu Dziecka przy ul. Abrahama w Gdańsku.
Liczymy na duże zainteresowanie i zapraszamy do wzięcia udziału w "Vampiriadzie".
Gdzie i kiedy można oddać krew
29.10.2007, w godzinach 9.00-15.00 - parking przed Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego (Sopot, ul. Armii Krajowej 119/121) (podstawiony zostanie krwiobus)
30.10 w godzinach 9.00-17.00, rejestracja 9.00-15.00 - Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 57 (Kampus Oliwa)