fbpx Konferencja z cyklu „Kobiety w przestrzeni publicznej: aktywność polityczna kobiet” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Miejsce:
Wydział Nauk Społecznych UG, Gdańsk ul. Bażyńskiego 4, Aula S. 208
Data i czas wydarzenia:
24.10.2014 - 16:00 do 19:00
Organizator:
Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego wraz ze Stowarzyszeniem WAGA
Druga edycja konferencji nawiązuje do rozpoczętej w ubiegłym roku dyskusji nad obecnością kobiet w polityce. Tegoroczną konferencję, podobnie jak poprzednią, organizują Instytut Politologii Uniwersytetu Gdańskiego wraz ze Stowarzyszeniem WAGA. Opiekę naukową nad konferencją sprawuje Prof. dr hab. Andrzej Chodubski.

Temat „Aktywność polityczna kobiet” wpisuje się w zachodzące na polskiej scenie politycznej zmiany. Rok 2014 to rok podwójnie wyborczy, rok, w którym po raz drugi w historii III RP premierem została kobieta. Konferencja prowadzona będzie w formie debaty na zaproponowane przez Komitet Organizacyjny tematy: w jaki sposób reprezentacja ilościowa i merytoryczna kobiet wpływa na politykę, jakie przesłanki instytucjonalne i kulturowe warunkują uczestnictwo kobiet w polityce, czy można mówić o modelu przywództwa politycznego kobiet i czy płeć determinuje sposób postrzegania kandydatów?

Na zaproszenie organizatorów udział w konferencji zapowiedziały m.in. Elżbieta Rogala-Kończak – burmistrz miasta Rumia, Ewa Lieder – radna dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz Dolny, Jolanta Banach – Poseł na Sejm II, III i IV kadencji.

Ramowy program konferencji:
16.00 – otwarcie konferencji i przywitanie gości
16.15 – 17.45 – debata
17.45 – 18.10 – przerwa kawowa
18.10 – 19.00 – dyskusja podsumowująca konferencję.

Zgłoszenie udziału w konferencji:

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 19.10.2014 na adresy mailowe: margaretta_m@vp.pl lub k.kaminska@ug.edu.pl. Informacje o zaakceptowaniu zgłoszonych do debaty tematów i szczegółowy program konferencji zostaną przesłane 20.10.2014.