fbpx Konferencja „Wyborcze, architektoniczne i społeczne aspekty niepełnosprawności. O niepełnosprawności bez skrajności | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Miejsce:
Wydział Prawa i Administracji UG, Gdańsk ul. Bażyńskiego 4, sala 4021
Data i czas wydarzenia:
21.10.2014 - 09:00 do 15:00
Organizator:
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Instytut Metropolitalny, Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego UG oraz Koło Naukowe Prawa Administracyjnego WPiA UG

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Instytut Metropolitalny, Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego UG oraz Koło Naukowe Prawa Administracyjnego WPiA UG mają zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Wyborcze, architektoniczne i społeczne aspekty niepełnosprawności. O niepełnosprawności bez skrajności”, która odbędzie się w sali 4021 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego dnia 21 października 2014 r. w godz. 9:00 – 15:00. Podczas Konferencji, w gronie ekspertów oraz działaczy społecznych na rzecz osób niepełnosprawnych, będziemy poruszać zagadnienia kluczowe dla funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie jak np. warunki wypełniania zasady równości wyborów, strategie współczesnej zabudowy czy realizacja roszczeń socjalnych przyznanych osobom niepełnosprawnym.