Informacje na temat specjalności, dostępnych na danym kierunku, można uzyskać w DZIEKANACIE.
ATUTY KIERUNKU
Krajoznawstwo i turystyka historyczna jest kierunkiem unikatowym, o charakterze interdyscyplinarnym z zakresu: historii, historii sztuki, archeologii, geografii, szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego, ekonomii i zarządzania.
Innowacyjne formy pracy ze studentami, m.in. gry miejskie jako forma zaliczenia niektórych przedmiotów - programy online, gdzie po zalogowaniu się student, wędrując po Gdańsku, rozwiązuje zadania egzaminacyjne (gry miejskie opracowane zostały przy współpracy z grupą profesjonalnych przewodników turystycznych i nauczycieli akademickich Wydziału Historycznego).
Studenci studiów niestacjonarnych I stopnia mają możliwość kontynuacji nauki na II stopniu studiów stacjonarnych kierunku Krajoznawstwo i turystyka historyczna.
Program studiów uzupełniają lektoraty języka angielskiego oraz włoskiego lub hiszpańskiego do wyboru, a także praktyki zawodowe.
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Celem krajoznawstwa i turystyki historycznej jest przygotowanie absolwenta do pracy w:
roli organizatora, przewodnika i promotora turystycznego
przedsiębiorstwach
agencjach krajowych i zagranicznych, działających na rynku usług turystycznych na terenie Polski i za granicą
prowadzenie własnej działalności gospodarczej (o profilu turystycznym)
jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, filozofia, geografia, historia, historia sztuki, WOS, matematyka, fizyka/fizyka i astronomia, język kaszubski, język łaciński i kultura antyczna
0,50
Jeżeli kandydat nie zdawał danego przedmiotu na egzaminie maturalnym, to uzyskuje zero punktów za ten przedmiot.
Wynik egzaminu na poziomie podstawowym zostanie pomnożony przez mnożnik przedmiotu. Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym zostanie pomnożony przez mnożnik przedmiotu oraz dodatkowo przez współczynnik 1,5.
Szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów, posiadających świadectwa zagraniczne, określa § 8 Uchwały Senatu.
§ 9 Uchwały Senatu określa szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów z maturą międzynarodową IB (ust. 1 i 2), maturą europejską EB (ust. 3 i 4), kandydatów z egzaminem z j. obcego na poziomie dwujęzycznym (ust. 5) oraz z nową maturą 2002 (ust. 6).
Szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów ze starą maturą - określa § 10 Uchwały Senatu.