fbpx Jubileusz 25- lecia DKF UG Miłość Blondynki: koncert muzyki filmowej “Trzaska gra Smarzowskiego” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

25 października obchodziliśmy jubileusz 25-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego Uniwersytetu Gdańskiego “Miłość Blondynki”. Istotą DKF-u jest edukacja i promocja szeroko pojętej kultury filmowej prezentowanie ambitnych, ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii. W oparciu o autorskie projekty prezentuje cykle oryginalne, nietypowe. Organizuje wydarzenia, którego gośćmi są ludzie kina, aby widz, mógł skonfrontować się nie tylko z dziełem, ale i jego twórcą. Mottem klubu jest Kino - Ludzie - Pasja, co idealnie oddaje ducha Blondynki.

W ramach obchodów odbyła się uroczysta gala, poprowadzona przez Jakuba Sucheckiego. Specjalne wyróżnienia z rąk Prorektora ds. studenckich i kształcenia Prof. Arnolda Kłonczyńskiego otrzymali współzałożyciele, przewodniczący oraz osoby, które istotnie przyczyniły się do rozwoju klubu ostatnich latach: Prof. Krzysztof Kornacki, współzałożyciel klubu i przewodniczący w latach 1994-1996, Agnieszka Bacławska-Kornacka, współzałożycielka klubu, Prof. Mirosław Przylipiak, opiekun klubu z ramienia uczelni w początkowym okresie działalności, Mariusz Sławiński,  współzałożyciel klubu i przewodniczący w latach 1996-1998, Paulina Neugebauer, przewodnicząca klubu w latach 2003-2007, Wojciech Prabucki kinooperator klubu oraz Magdalena Zelent, Krystyna Weiher - Sitkiewicz, Marta Maciejewska, Kamil Bryl, Weronika Orzechowska, Alicja Weydmann i Krzysztof Hajduk. Najważniejsze wyróżnienie złożone zostało na ręce Tomasza Pupacza - obecnego przewodniczącego Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG “Miłość Blondynki”.

Specjalne podziękowania za wieloletnie wsparcie działalności klubu i pomoc w kryzysowych sytuacjach zostały skierowane do Michała Biełuszko, Kierownika Akademickiego Centrum Kultury UG Alternator oraz Prof. Arnolda Kłonczyńskiego, prorektora ds. studenckich i kształcenia – za zaufanie, wsparcie i pomoc w poszukiwaniu inspiracji.

Zwieńczeniem gali był wspaniały koncert muzyki filmowej “Trzaska gra Smarzowskiego”, na którym wystąpił zespół w składzie:

Mikołaj Trzaska - klarnet basowy, saksofon altowy
Michał Górczyński - klarnet basowy, klarnet kontrabasowy
Paweł Szamburski - klarnet B, klarnet basowy
Adam Żuchowski - kontrabas
Paweł Szpura - perkusja

Muzycy oczarowali i zelektryzowali publiczność sięgając na wyżyny swoich artystycznych możliwości. Bogactwo brzmień pobudzało wszystkie zmysły, na koniec zostawiając publiczność z lekkim niepokojem i głęboką refleksją.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli:

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego Prof. dr hab. Jerzy Gwizdała oraz Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Julia Bereszczyńska
Treść wprowadzona przez: Julia Bereszczyńska