fbpx Nominacja książki prof. Kamila Zeidlera pt. „Estetyka prawa” do Nagrody im. Jana Długosza | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego otrzymało trzeci rok z rzędu nominację w prestiżowym Konkursie o Nagrodę im. Jana Długosza, organizowanym przy okazji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Co roku spośród wszystkich zgłoszonych tytułów Jury Konkursu, w którym zasiadają przedstawiciele świata nauki i kultury,wybiera 10 nominowanych, spośród których na uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków 24 października 2019 r., tj. pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wyłaniany jest zwycięzca.

Tak się złożyło, że przez ostatnie 3 lata autorami wszystkich książek Wydawnictwa UG, które zyskały nominację w Konkursie byli profesorzy z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

W edycji z 2017 r. prof. Marcin Michał Wiszowaty za książkę „Zasada monarchiczna i jej przejawy we współczesnych ustrojach europejskich i pozaeuropejskich monarchii mieszanych” (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2015), a w edycji z 2018 r. prof. Jerzy Zajadło za książkę „Sędziowie i niewolnicy. Szkice z filozofii prawa” (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2017).

W tym roku Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr. hab. Władysława Stróżewskiego z Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego nominowało do nagrody książkę prof. Kamila Zeidlera „Estetyka prawa”(Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego – Wolters Kluwer, Gdańsk – Warszawa 2018).

W składzie sędziowskim znajdują się także: prof. dr hab. Jan Ostrowski, prezes Polskiej Akademii Umiejętności, prof. Andrzej Mączyński, wiceprezes Polskiej Akademii Umiejętności, prof. dr hab. Leszek Polony z Akademii Muzycznej w Krakowie, prof. dr hab. Ryszard Nycz, kierownik Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. dr hab. Piotr Sztompka, były kierownik Zakładu Socjologii Teoretycznej Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego i profesor czynny Wyższej Szkoły Europejskiej im. J. Tischnera.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Julia Bereszczyńska
Treść wprowadzona przez: Julia Bereszczyńska