fbpx Nagroda dla Rektora Uniwersytetu Gdańskiego w finale plebiscytu Osobowość Roku Pomorza 2018 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Piotr Gwizdała odebrał dyplom i statuetkę za zdobycie tytułu Osobowość Roku Gdańska 2018 w kategorii działalność społeczna i charytatywna oraz za zajęcie II miejsca w finale plebiscytu Osobowość Roku Pomorza 2018 w tej samej kategorii. W plebiscycie organizowanym przez „Dziennik Bałtycki” głosują mieszkańcy Pomorza, jest to zatem wyraz uznania dla wysiłku włożonego w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Gratulujemy!

Uroczysta gala, na której zostały wręczone dyplomy i statuetki, odbyła się 21 marca 2019. W plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” Osobowość Roku 2019” zostali nagrodzeni samorządowcy, artyści, przedsiębiorcy i społecznicy.

Jego Magnificencja Rektor UG został nominowany za dynamiczny rozwój Uniwersytetu Gdańskiego. Jak podano w uzasadnieniu nominacji: „Za kadencji rektora Jerzego Gwizdały uczelnia rozwija się w szybkim tempie, osiągając wysokie stopnie w ważnych rankingach. Niedawno Uniwersytet Gdański jako jedna z 14 polskich szkół wyższych oraz jedyna uczelnia akademicka z Pomorza znalazł się wśród tysiąca najlepszych światowych uczelni akademickich w opublikowanym międzynarodowym rankingu QS World University Ranking 2019. Na uczelni pojawiają się nowe, konkurencyjne kierunki kształcenia, a niedawno dzięki decyzji rektora udało się przywrócić na UG od przyszłego roku akademickiego Etnofilologię kaszubską”.

Głosowanie odbywało się w dwóch etapach. W pierwszym laureaci zostali wybrani oddzielnie w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Rumi oraz w powiatach województwa pomorskiego, a zwycięzcy wzięli udział w wojewódzkim finale. Nominacje przyznano w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Piotr Gwizdała zdobył tytuł Osobowość Roku Gdańska 2018 w kategorii działalność społeczna i charytatywna, a w wojewódzkim finale plebiscytu – Osobowość Roku Pomorza 2018 – zajął II miejsce w tej samej kategorii.

- Nagroda jest uznaniem dla wysiłku i pracy, ale dla mnie oznacza, że nie wolno spoczywać na laurach i przede wszystkim jest motywacją do dalszej pracy – podkreślił prof. Jerzy Piotr Gwizdała Rektor UG, odbierając statuetkę i dyplom.

Mariusz Szmidka, Redaktor Naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, wręczając nagrody w czasie uroczystej gali odwołał się do znaczenia autorytetów w życiu lokalnych społeczności:  - Wyłoniliśmy niemal dziewięćdziesięcioosobową elitę Pomorza. W obecnych czasach mówi się, że brakuje autorytetów albo tych autorytetów się nie uznaje, ale w Państwa przypadku jest zupełnie inaczej. My na Pomorzu te autorytety mamy i to w każdej dziedzinie; samorządowej, kulturalnej, społecznej, charytatywnej – zaznaczył.

O plebiscycie

Tytuł „Osobowość Roku” zdobywają osoby, które wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominuje kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego „Dziennika Bałtyckiego” Dariusza Szmidki. Na końcowy wybór osób nominowanych mają również wpływ czytelnicy gazety.

Relacja z gali

Fot. Justyna Głowniak-SikorskaFot. Justyna Głowniak-Sikorska