fbpx Stypendia dla studentów sinologii UG w Chinach | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Stypendia dla studentów sinologii UG w Chinach

Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim poinformował, że 21 osób otrzymało stypendia Instytutów Konfucjusza oferowanych przez Hanban (Biuro Międzynarodowej Promocji Języka Chińskiego). Aż 16 z nich to studenci sinologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród pozostałych stypendystów znajdują się również absolwenci kierunków Studia Wschodnie na Wydziale Filologicznym oraz Ekonomia na Wydziale Ekonomicznym.

Nasi stypendyści spędzą semestr zimowy roku akademickiego 2018/2018 (wrzesień 2018 – luty 2019) w Chinach, między innymi w Pekinie na uczelniach Beijing Foreign Studies University, Beijing Institute of Technology i Beijing Language and Culture University, w Szanghaju na Shanghai International Studies University i Shanghai Normal University, w Nankinie na Nanjing University i Nanjing Normal University, w Kantonie na Guangdong Iniversity of Foreign Studies, oraz na Hainanie na Hainan Normal University.

piątek, 31 sierpnia 2018 roku, 12:59