fbpx Stypendia Zarządu Województwa Pomorskiego dla najlepszych studentów UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Stypendia Zarządu Województwa Pomorskiego dla najlepszych studentów UG

19 grudnia 2017 r. Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał stypendia 38 najlepszym studentom z Pomorza. Wśród stypendystów jest dwunastu żaków z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wysokość stypendiów to 380 zł. Pieniądze będą wypłacane przez 9 miesięcy w roku akademickim 2017/2018. W sumie najlepsi studenci otrzymają blisko 130 tys. zł.

Najlepsi pomorscy studenci studiują nie tylko na Pomorzu. Kilka osób otrzymało stypendia za wysokie osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe studiując na innych uczelniach m.in. w Warszawie, Toruniu, Bydgoszczy czy w Olsztynie. Najwięcej wyróżnionych studiuje na Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Morskiej w Gdyni i Akademii Pomorskiej w Słupsku.

O stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego ubiegało się 51 osób. Ubiegający się musieli uzyskać średnią ocen nie mniejszą niż 90 proc. średniej możliwej do zdobycia na danym kierunku. Kolejne kryterium to specjalne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Poza tym trzeba było kształcić się na studiach pierwszego stopnia albo jednolitych studiach magisterskich lub studiach drugiego stopnia, a także być mieszkańcem województwa pomorskiego.

Komisja zdecydowała o przyznaniu 38 stypendiów (pełna lista w załączniku), które będą wypłacane przez rok akademicki 2017/2018. Miesięczne kwota stypendium to 380 zł. Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla studentów przyznawane są od 2002 roku.

Uroczysta gala wręczenia stypendiów planowana jest na drugą połowę stycznia 2018 roku.

Lista stypendystów roku akademickiego 2017/2018 z Uniwersytetu Gdańskiego

• Balbina Hoppe
  • Kinga Konieczna
  • Bartosz Korinth
  • Katarzyna Kosińska
  • Tomasz Kowalski
  • Joanna Łaszcz
  • Jakub Maculewicz
  • Katarzyna Piękoś
  • Joanna Potulska
  • Magdalena Toruńczak
  • Wojciech Wołoszyn
  • Urszula Wykowska.

Zgodnie z § 10 ust. 2 Regulaminu przyznawania pomocy materialnej dla studentów – mieszkańców województwa pomorskiego, stypendysta zobowiązany jest w terminie 7 dni tj. do 27 grudnia 2017 r., do złożenia następujących dokumentów:

• zaświadczenia potwierdzającego kontynuowanie studiów (powinno zawierać co najmniej dane osobowe studenta, nazwę uczelni, aktualny rok studiów),
  • formularza danych stypendysty (w załączniku).

Źródło: bip.pomorskie.eu oraz gdansk.naszemiasto.pl

Plik Formularz danych stypendysty17.57 KB