fbpx Międzynarodowa konferencja z cyklu "Wielkie religie świata w języku i kulturze". II edycja "Chrześcijaństwo. Islam. Dialog" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Miejsce:
Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym UG (on-line)
Data i czas wydarzenia:
26.11.2020 - 09:00 do 27.11.2020 - 09:00
Organizator:
Zakład Języka Rosyjskiego i Przekładoznawstwa i Zakład Pragmatyki Komunikacji i Dydaktyki Języka Rosyjskiego w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym UG

Zakład Języka Rosyjskiego i Przekładoznawstwa

i Zakład Pragmatyki Komunikacji i Dydaktyki Języka Rosyjskiego

w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich na Wydziale Filologicznym UG

mają zaszczyt zaprosić na Międzynarodową konferencję z cyklu Wielkie religie świata w języku i kulturze.

Druga edycja zatytułowana Chrześcijaństwo. Islam. Dialog odbędzie się 26-27 listopada 2020 roku.

Od wielu wieków tereny Europy zamieszkiwali przedstawiciele różnych nacji i religii. Rozpoczęty w roku 2018 cykl konferencyjny ma za zadanie przedstawić wpływ wielkich religii świata – chrześcijaństwa, islamu czy judaizmu na języki, kulturę i kształtowanie się narodów europejskich, nie tylko słowiańskich. W roku stulecia urodzin wielkiego Polaka, filozofa i teologa, a przede wszystkim Papieża Jana Pawła II, orędownika dialogu między różnymi religiami, spotkanie konferencyjne zostanie poświęcone oddziaływaniu chrześcijaństwa i islamu na język i kulturę poszczególnych państw i narodów.

Językami roboczymi konferencji są: polski, rosyjski, angielski.