fbpx Wykład otwarty: Contagion, 15 years on, Gina Czarnecki | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wykład otwarty: Contagion, 15 years on, Gina Czarnecki

Miejsce:
Aula 042, MWB UG & GUMed, Ul. Abrahama 58
Data i czas wydarzenia:
29.11.2019 - 09:00
Organizator:
Wykład zorganizowany we współpracy MWB UG & GUMed z Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku, odbędzie się w ramach realizowanego na MWB UG & GUMed projektu STARBIOS2 (Horyzont 2020)

Zapraszamy serdecznie na wykład brytyjskiej artystki Giny Czarnecki, nawiązujący do jej wielkoformatowej instalacji „Contagion” eksplorującej powiązania pomiędzy infekcjami biologicznymi a rozpowszechnianiem się informacji czy wiedzy we współczesnym świecie.

W swojej twórczości autorka wykorzystuje różne media w tym film, rzeźbę, instalacje czy video często łącząc je w niekonwencjonalne formy. Koncentruje się na związkach technologii i kultury, wpisując swoje działania we współczesne tendencje artystyczne wskazujące na powiązania sztuki z nauką, a w szczególności z neurobiologią, neuroinżynierią, biologią syntetyczną czy psychologią.

Prace Giny Czarnecki będzie można oglądać od 18 grudnia 2019 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku na zbiorczej wystawie "Bez granic. Przetworzone ciało - poszerzony mózg - usieciowiona sprawczość" odbywającej się w ramach cyklu art + science meeting. Więcej o Ginie Czarnecki i jej pracach można poczytać na stronie internetowej artystki.

Wykład zorganizowany we współpracy MWB UG & GUMed z Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku, odbędzie się w ramach realizowanego na MWB UG & GUMed projektu STARBIOS2 (Horyzont 2020)

logo starbios