fbpx oferta pracy: WOiG: etat inżynieryjno-techniczny - 100% | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

oferta pracy: WOiG: etat inżynieryjno-techniczny - 100%

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

MIEJSCE PRACY:   Zakład Chemii Morza i Ochrony Środowiska Morskiego, WOiG

STANOWISKO:       etat inżynieryjno-techniczny: referent/specjalista

WYMIAR ETATU:    100%

WYMAGANIA:

Ukończone studia co najmniej I stopnia z oceanografii (zakres oceanografia chemiczna) lub chemii (zakres chemia analityczna lub instrumentalna) lub zbliżone.

  • umiejętności:
    • obsługa m.in. następującego sprzętu:
  • spektrofotometr,
  • analizator CHN,
  • liofilizator,
  • mierniki laboratoryjne: pH-metr, tlenomierz, salinometr,
  • wagi laboratoryjne,
  • wirówki,
  • łaźnie piaskowe,
  • pompy próżniowe,
  • wyparki,
  • zmywarki, suszarki laboratoryjne, piece muflowe;
  • młynek kulowy,
  • mineralizator mikrofalowy,
  • sita do granulometrii.
    • przygotowywanie odczynników:
  • odczynniki potrzebne do analiz z dziedzin Hydrochemia oraz Oceanografia chemiczna,
  • wzorce i rozcieńczenia,
  • rozcieńczenia kwasów oraz zasad,
  • inne;
    • przygotowanie materiałów, sprzętu oraz uczestnictwo w rejsach naukowych:
  • znajomość mierników laboratoryjnych,
  • znajomość sprzętów rejsowych: krążek Secchiego, sonda CTD, rozeta batometryczna, wibrosonda, sonda wielordzeniowa, czerpacz dna, czerpacz skrzynkowy (box corer), pułapki sedymentacyjne, siatka planktonowa,
  • umiejętność pobierania oraz przygotowania do analiz próbek wody (w tym mikrowarstwy), wód interstycjalnych, osadów,
  • umiejętność wykonywania podstawowych analiz fizyczno-chemicznych oraz geochemicznych: pomiar parametrów temperatury, pH, zasolenia, BZT5, analiza substancji odżywczych, filtracja do metody wagowej, zawartości węgla i azotu, chlorofilu, analiza parametrów osadów morskich – wilgotność, LOI, granulometria, chlorofil, zawartość węgla i azotu;
    • opracowywanie wyników:
  • tworzenie baz danych,
  • przetwarzanie danych,
  • tworzenie raportów technicznych oraz raportów podsumowujących działania;

  • pozostałe:
  • rozliczanie oraz rejestracja faktur,
  • podstawowa znajomość przepisów związanych z zamówieniami publicznymi,
  • podstawowa znajomość przepisów RODO,
  • znajomość podstawowych zagadnień HR
  • znajomość przepisów BHP,
  • znajomość podstawowych przepisów związanych z BDO oraz tworzeniem formularzy do rejestracji i odbioru odpadów
  • dobra znajomość zagadnień związanych z popularyzacją nauki.

PRZEWIDYWANY ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Przygotowywanie odczynników chemicznych na zajęcia dydaktyczne prowadzone przez pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych Zakładu Chemii Morza i Ochrony Środowiska Morskiego;
  • Utrzymanie porządku w laboratoriach ZChMiOŚM;
  • Pomoc w organizacji rejsów badawczych;
  • Udział w rejsach badawczych;
  • Prowadzenie sekretariatu ZChMiOŚM (m.in. rejestracja i rozliczanie finansów zakładu; prowadzenie zamówień publicznych sprzętu i odczynników chemicznych; obsługa portalu „pensum” pracowników; inwentaryzacja i opieka nad środkami trwałymi);
  • Pomoc w pracach badawczych pracowników badawczo-dydaktycznych;
  • Opieka nad praktykantami;
  • Przeszkolenie dyplomantów i doktorantów w zakresie obsługi wyżej wymienionego sprzętu.

  • Curriculum  vitae  (z  uwzględnieniem  przebiegu dotychczasowego zatrudnienia),
  • Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i zdobyte kwalifikacje,

APLIKACJE NALEŻY SKŁADAĆ:

(w formie papierowej lub elektronicznej)

w terminie do dnia:  30/06/2022

Jednostka organizacyjna:

WOiG, IO, Instytut Oceanografii

Zakład Chemii Morza i Ochrony Środowiska Morskiego

Adres:  Instytut Oceanografii, Al. Marszałka Piłsudskiego 46, 81-378 Gdynia

Adres e-mail: jerzy.bolałek@ug.edu.pl

Osoby wybrane na podstawie analizy dostarczonych dokumentów, zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.